HİKAYE ANLATMA SANATI


Hikaye Anlatıcılığı bu çağın en güçlü iletişim stratejilerinden biridir. Güçlü hikaye anlatımına sahip konuşmacılar her zaman seyircileri ile daha derin bağ kurarlar. Hikayelerin gücünü iş hayatınızda kullanarak topluluk önünde yapacağınız konuşmaların, sunumların, satış ve yatırım sunumlarınızın etki gücünü artırıp performansınızı unutulmaz kılarsınız.

NEDEN BU KURSTA EĞİTMENİNİZ OLARAK BENİMLE YOLA ÇIKMALISINIZ?

Benim adım Evrim. Girişimciyim aynı zamanda Şangay’da uluslararası bir okulun İşletme Bölüm başkanı olarak işletme, ekonomi ve girişimcilik dersleri veriyorum. Şanghay'ın önde gelen üniversitelerinde yatırımcı sunumları dersleri veriyorum. Bir öğretmen ve girişimci olarak, her gün farklı büyüklükteki toplulukların önündeyim. Hem kurumsal şirketlerin ve komünitelerin etkinliklerinde hem de uluslararası girişimcilik etkinliklerinde konuşmalar yapıyorum. TEDx Çin’de 450 kişilik seyirciye ve aynı anda beni internetten canlı yayınla izleyen 500bin kişiye bir konuşma gerçekleştirdim. Farklı altyapılardan gelen kişilere topluluk önünde konuşma, sunum teknikleri ve yatırımcı sunumları ile ilgili birebir danışmanlık veriyorum. Daha detaylı bilgi için Linkedin profilime göz atabilirsiniz.

Tecrübelerimi ve bilgilerimi sadece ders verdiğim sınıftaki öğrencilerimle sınırlı tutarak değil, sizinle, yani dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle de paylaşmak için kararlıyım. O yüzden, bu kursta eğitmeniniz olarak birlikte yola koyuluyoruz.

BU KURSTA NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu kurs, hikaye anlatıcılığının arkasındaki bilimi ve hikaye anlatıcılığının inceliklerini paylaşarak iş yaşamınızda sunumlarınızın etkisini artıracak stratejileri kapsamaktadır.

Birinci bölümde hikaye anlatıcılığının gücünü öncelikle kendimiz üzerinde test ettikten sonra ikinci bölümde hikaye tasarımı sürecini başından sonuna kadar öğreneceğiz. Üçüncü adımda hikayelerin etki gücünü artıran bilimsel faktörleri keşfedeceğiz edeceğiz. Dördüncü bölümde hikayelerin kullanım alanları analiz edip sizi güçlü bir hikaye anlatıcısına dönüştüreceğiz.

Bununla birlikte, her ay seçtiğimiz konularda online olarak hikaye anlatma etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bu şekilde dünyanın her yerinden bu kurstan mezun olanlar ve hikaye severlerle buluşup becerilerimizi test edip birbirimizde de öğrenmeye devam ederek güçlü bir Hikaye Anlatıcıları topluluğu oluşturacağız.

BU KURSA KİMLER KATILMALI?

Hikaye Anlatma Sanatı kursunun sizin için olup olmadığını düşünüyorsanız, bize katılan öğrencilerimizin alt yapıları:

  • her meslek grubunda ve pozisyonda çalışanlar,
  • başlangıç seviyesinde olanlar,
  • yaklaşmakta olan sunum ya da konuşmalarında etki alanlarını artırmak için hikaye anlatıcılığına yönelik bilgi ve becerilerini tazelemek isteyen deneyimli konuşmacılar,
  • sunum ve konuşmalarının etki alanını artırmak isteyenler.


BU KURSA KAYDOLDUĞUNUZ ANDA

  • Ömür boyu bu kursa giriş hakkınız olacak.

  • Yaklaşan konuşmalarınız için 18 dakikaya kadar kaydettiğiniz videonuzu bana gönderip skype ya da zoom aracılığıyla yapacağımız bire bir konuşma koçluğu seansında konuşmanıza istinaden 360 dercece geri bildirim alacaksınız.

  • Ödemeli kurslar için kısıtlı kontenjan ve kısıtlı zaman dahilinde özel emaillerle duyurduğumuz BEDAVA kayıt olma şansı.

  • Ödemeli kurslar için kısıtlı kontenjan ve kısıtlı zaman zaman dahilinde özel emaillerle duyurduğumuz İNDİRİMLİ kayıt olma şansı.


BU KURS NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hikaye Anlatma Sanatı kursunun ilk bölümü 4 Eylül'de yayınlanacak olup her hafta yeni bir ders/bölüm paylaşılacaktır.


"Evrim hocam size gerçekten çok teşekkür ediyorum sayenizde çok değerli bilgiler öğrendim. Bu öğrendiğim bilgilerin çokça provasını yaparak alışkanlık haline gelmesini istiyorum. Ve özellikle size gönderdiğimiz sunum videolarını da bizim için değerlendirmeniz çok hoş. Bu da sizin ne kadar kaliteli bir eğitmen olduğunuzu gösteriyor. Sizi bu platformda keşfettiğim için çok şanslıyım. Verdiğiniz emekler için çok teşekkür ediyorum."

-Vahid Behnan İnan


Evrim Kanbur 7 yıldır Çin'in Şanghay şehrinde yaşıyor. Burda danışmanlık şirketini, komşuluk ve seyahat platformunu kurdu hem de Şanghay Jiatong Üniversitesi ve Skema İşletme Okulu gibi Çin'in önde gelen üniversitelerinde yatırımcı sunumu, stratejik karar verme modellemeleri, Çin'de Dijital Pazarlama ve Topluluk Önünde Konuşma Sanatı ve Hikaye Anlatma dersleri vermektedir.

2017 yılından itibaren online kurslarıyla 135 ülkeden 34 farklı dil konuşan 12,806 öğrenciye ulaşıp hayatlarını değiştirmektedir.

Çok beğendim. Sunumlar gerekli uzunlukta, yetkinlikte. Evrim hanım bir mucize. İyi ki seçmişim.

-Hicran Tokgöz Tölek


Evrim Hanım’ın enerjisi çok pozitif ve anlatımı gayet açık, konusuna oldukça hakim, sürükleyici bir şekilde anlatıyor.

-Burcu Güngör


Eğitim çok verimli, teşekkür ederim.

-Serkan Kalyon


Kesinlikle, Evrim Hanım her şeyi basamak basamak ve akıcı ve yalın bir şekilde çok güzel açıklıyor. Çok faydalı oldu, çok teşekkür ediyorum 

-Bahar Özkan